POHOTOVOST JEN 7:00- 19:00 HOD.

Home  >  O nás  >  Historie
Historie

Bohumínská městská nemocnice, a. s., (BMN) si stále udržuje stabilní místo v systému českého zdravotnictví.

Nejedná se nikterak o rozsáhlé zařízení, přesto v téměř rodinném prostředí a se silně proklientským přístupem zajišťuje komplexní zdravotnickou péči v široké škále oborů a dokonce i s celodenním provozem chirurgické, interní a gynekologické pohotovosti, což u nemocnic obdobného formátu a v podobně velkých městech není obvyklé.

BMN byla založena v roce 1928. V roce 1996 přešla zřizovatelská role z okresu na město, které je od té doby až do současnosti jediným vlastníkem a akcionářem. Funkci valné hromady vykonává rada města Bohumína.

V letech 2005-2015 bylo investicemi a opravami do nemovitého majetku investováno v BMN víc než 150 miliónů korun, na dalších padesát miliónů přišla modernizace přístrojového vybavení. To dělá z BMN malé, ale moderní a velice přívětivé zařízení, jehož velkou výhodou je i krátká čekací doba na plánované výkony.

Z lůžkových oddělení nechybí v BMN interna, chirurgie, gynekologie a miniinvazivní chirurgie ani Centrum následné péče (LDN a ošetřovatelské oddělení). Z nelůžkových oddělení se BMN může chlubit velmi dobře vybaveným rehabilitačním oddělením, oddělením anesteziologicko-resuscitačním, radiologickým oddělením a oddělením klinické biochemie a hematologie. Na každém z nich se o pacienty komplexně starají týmy erudovaných a zkušených lékařů, sester a zdravotnického personálu.

Za výraznou v procesu komplexní péče o pacienta, lze považovat roli terénních lékařů, a proto se BMN snaží o co nejužší spolupráci také právě s nimi. Při zajištění superspecializované péče BMN využívá pevných a dlouhodobých kontaktů s příslušnými vyššími centry (např. Fakultní nemocnice Ostrava, Nemocnice Podlesí apod.) a pacientům je personál schopen tuto péči objednat a zajistit.

BMN prošla v posledních letech různými etapami rekonstrukce a modernizace. Došlo k obrovské proměně a přístrojovému dovybavení operačních sálů. Nadstandardně velký prostor, vynikající technické vybavení, denní světlo – to vše nabízejí právě bohumínské operační sály, které jsou tak z nejmodernějších v regionu.

Proběhla také rozsáhlá rekonstrukce a modernizace dvou lůžkových stanic interního oddělení a interní JIP. Na odděleních jsou tak k dispozici jednolůžkové, dvoulůžkové a maximálně třílůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Součástí stavebních úprav v pavilonu B bylo i vybudování nového výtahu. Interna nyní patří mezi oddělení, která nabízejí pacientům i zdravotnickému personálu maximální komfort, moderní zázemí, odpovídající současným požadavkům na poskytování zdravotní péče 21. století.

Za zmínku stojí jeden z nejmodernějších stravovacích provozů ve zdravotnických zařízeních na Karvinsku. Veškerá strava je klientům podávána na praktických tabletových tácech. Díky rekonstrukci budovy vrátnice byl vytvořeno důstojnější vstup do nemocnice i nezbytné zázemí pro návštěvníky.

Počet provedených operací za rok: 1000

Historie