V případě nouze volejte 112 nebo 155
Rychlý kontakt +420 596 096 111
Home  >  Nemocnice  >  Rehabilitační oddělení
Rehabilitační oddělení

Kontakt

Telefon596 096 221

Provozní a ordinační doba

Pondělí – Pátek7:00 – 12:00 a 12:30 – 15:00

Rehabilitační oddělení má dvě pracoviště – v Bohumínské městské nemocnici v pavilonnu A a ve Středisku zdravotnických služeb. Na oddělení jsou léčena onemocnění páteře a kloubů, poúrazové stavy, některá neurologická, cévní, interní i gynekologická onemocnění.

Rehabilitační oddělení poskytuje mnoho různých forem elektroléčby (včetně bezkontaktní elektroterapie), ultrazvuk, parafínové zábaly, Vasotrain – vakuum kompresní terapie, vodoléčbu –  podvodní masáže, vířivky končetinové, 4 komorovou galvanickou lázeň, léčebnou tělovýchovu individuální – analytickou i na neurologickém podkladě (metodou dle Vojty a Bobatha, Brunkowové apod.), trakce páteře, mobilizace, měkké techniky, reflexní masáže, lymfatické masáže.

Jako součást léčby sterility používáme metodiku Ludmily Mojžíšové. Nově je zavedena metoda tejpování páteře, kloubů a svalů. Tato služba není hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

Příjem pacientů na rehabilitaci probíhá na základě žádanky k vyšetření/ošetření typu K nebo FT vystavené praktickým nebo odborným lékařem.

Ambulance infuzní léčby
Anesteziologicko-resuscitační oddělení
Centrum následné péče
Chirurgické oddělení a ambulance
Endoskopie
Gynekologie a miniinvazivní chirurgie
Interní oddělení a ambulance
Laboratoř klinické biochemie
odběrové místo
Ortopedická ambulance nemocnice Karviná – Ráj
Plastická chirurgie
Plicní ambulance
Radiodiagnostické oddělení
Rehabilitační oddělení
Sociální služby – zdravotně sociální lůžka
Zubní ambulance
AKTUALITY