Od 28.12.2021 očkujeme děti od 5 let vakcínou Comirnaty Pfizer/BioNTech

V případě nouze volejte 112 nebo 155
Rychlý kontakt +420 596 096 111
Home  >  Nemocnice  >  Centrum následné péče
Centrum následné péče

Kontakty

Telefon596 096 646

Centrum následné péče Bohumínské městské nemocnice tvoří oddělení LDN I, LDN II a ošetřovatelské oddělení.

ODDĚLENÍ LDN I A LDN II

Tato oddělení disponují dohromady 60 lůžky. LDN I sídlí v 1. patře pavilonu B, LDN II se nachází v 1. patře pavilonu C. Obě oddělení zajišťují komplexní péči o stále rostoucí populaci seniorů.

Klienty těchto oddělení se nejčastěji stávají osoby s chronickými chorobami – ať už metabolickými, kardiovaskulárními (např. chronické srdeční selhávání, stavy po cévních mozkových příhodách) nebo nemocemi pohybového aparátu.

Další početnou skupinu tvoří pacienti po úrazech, kteří vyžadují další rehabilitační péči, a také pacienti s chronickými ranami, při jejichž dlouhodobé léčbě využíváme moderní převazové materiály a metody.

Potřebnou péči věnujeme i pacientům s onkologickým onemocněním, jejichž nepříznivou prognózu už nelze léčebně ovlivnit. Těmto klientům se snažíme zajistit základní potřeby a důstojné prožití zbývajících dnů života.

O pacienty se starají týmy erudovaných a zkušených zdravotníků, všechny pokoje jsou vybaveny lůžky s antidekubitními matracemi, na každém pokoji je televize. Nabízíme i možnost využití nadstandardního pokoje za poplatek.

Na oddělení LDN II zajišťují rehabilitaci vlastní rehabilitační pracovnice.

OŠETŘOVATELSKÉ ODDĚLENÍ

V podstatě je svým zaměřením velmi podobné oddělením LDN. Je umístěno ve 2. patře pavilonu C, postupně prošlo rekonstrukcí a modernizací, a také v blízké budoucnosti jsou plánovány další investice do zvyšování komfortu pacientů.

Oddělení disponuje 34 lůžky, z nichž je několik vyčleněno pro poskytování sociální služby, kterou jsou zdravotně sociální lůžka. I zde je péče zajištěna zkušeným a velice erudovaným personálem.

Klientelu tvoří pacienti, jejichž zdravotní stav potřebuje ještě další ošetřovatelskou či rehabilitační péči. Cílem je dosažení určité soběstačnosti, potřebné k návratu do domácího prostředí. Skladba pacientů se jinak příliš neliší od klientely LDN.

Žádost o přijetí pacienta do CNP

Ambulance infuzní léčby
Anesteziologicko-resuscitační oddělení
Centrum následné péče
Chirurgické oddělení a ambulance
Gynekologie a miniinvazivní chirurgie
Interní oddělení a ambulance
Laboratoř klinické biochemie
Odběrové centrum
Ortopedická ambulance Nsp Karviná
Plicní ambulance
Radiodiagnostické oddělení
Rehabilitační oddělení
Sociální služby – zdravotně sociální lůžka
AKTUALITY