V případě nouze volejte 112 nebo 155
Rychlý kontakt +420 596 096 111
Home  >  Poliklinika  >  Rehabilitační oddělení
Rehabilitační oddělení

Kontakt

Telefon596 096 221

Provozní a ordinační doba

Pondělí – Pátek7:00 – 12:00 a 12:30 – 15:00

Rehabilitační oddělení má dvě pracoviště – v Bohumínské městské nemocnici v pavilonnu A a ve Středisku zdravotnických služeb. Na oddělení jsou léčena onemocnění páteře a kloubů, poúrazové stavy, některá neurologická, cévní, interní i gynekologická onemocnění. Speciální část tvoří rehabilitace dětí s neurologickým nebo ortopedickým postižením.

Rehabilitační oddělení poskytuje mnoho různých forem elektroléčby (včetně bezkontaktní elektroterapie), ultrazvuk, parafínové zábaly, kryoterapii, Vasotrain – vakuum kompresní terapie, trakce páteře, vodoléčbu – přísadové a perličkové koupele, podvodní masáže, vířivky končetinové, 4 komorovou galvanickou lázeň,  léčebnou tělovýchovu individuální – analytickou i na neurologickém podkladě (metodou dle Vojty, Bobatha, Brunkowové apod.), mobilizace, měkké techniky, segmentové, reflexní masáže, lymfatické masáže.

Jako součást léčby sterility používáme metodiku Ludmily Mojžíšové. Nově je zavedena metoda tejpování páteře, kloubů a svalů. Tato služba není hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

Příjem pacientů na rehabilitace probíhá na základě vyplnění Žádanky k vyšetření/ošetření typu K.

Horvathova-1-1024×461.jpg

Chirurgická ambulance – poliklinika
Rehabilitační oddělení
AKTUALITY