POHOTOVOST JEN 7:00- 19:00 HOD.

V případě nouze volejte 112 nebo 155
Rychlý kontakt +420 596 096 111
Home  >  Poliklinika  >  Chirurgická ambulance
Chirurgická ambulance

Kontakt

Telefon596 096 896
Stomická sestra a nehojící se rány

Provozní a ordinační doba
Pondělí – Pátek

Odběry biologického materiálu  6:00-6:30
Převazy, vyšetření  6:30-7:30
Edukace pro objednané klienty  6:30-7:30
Převazy, vyšetření9:00-10:30
Plánované výkony, návštěvní služba10:30-12:00
Polední přestávka12:00-12:30
Konzultace pro objednané klienty12:30-14:00

Cílem lékařské a ošetřovatelské péče na chirurgickém pracovišti, které se nachází v pavilonu A (ambulance také v pavilonu D,) je zajistit kvalitní péči na profesionální úrovni.

Na lůžkovém oddělení jsou ošetřováni pacienti všech věkových kategorii v rámci předoperační a pooperační péče a dále pacienti podstupující vyšetření trávicího traktu. Pro zvýšení komfortu pacientů jsou k dispozici čtyři nadstandardní pokoje se samostatným sociálním zařízením, s digitálním příjmem TV, samozřejmostí je bezdrátové připojení k internetu.

Chirurgické oddělení a JIP jsou kompletně vybaveny polohovatelnými postelemi, některé navíc disponují nafukovacími matracemi pro vysoce rizikové a dlouhodobě ležící pacienty. Trvalou součástí našeho týmu je nutriční terapeutka se specializací, která ve spolupráci s ošetřujícím lékařem zvyšuje komfort našich pacientů v oblasti výživy.

Spektrum našich výkonů představují operace tlustého střeva, žlučníku, žaludku, konečníku, operace hemeroidů (vč. Longovy metody), operace varixů dolních končetin, operace tříselných a velkých břišních kýl a akutní operace náhlých příhod břišních. Při operacích v dutině břišní preferujeme miniinvazivní laparoskopický přístup. Rovněž konzervativní i operační léčba úrazů je řešena prostřednictvím moderních léčebných prostředků a operačních postupů.

Rezultátem spolupráce s endokrinologickými ambulancemi v regionu je množství a kvalita ošetřených pacientů s onemocněním štítné žlázy. V péči o urologické pacienty spolupracujeme s MUDr. Jiřím Frkalem, který vykonává na našem oddělení konziliární službu a jednou týdně provádí menší urologické operace. Pacientům je vedle komplexní péče v indikovaných případech zajištěna specializovaná ošetřovatelská péče prostřednictvím stomické sestry a konzultantky pro chronické hojení ran, která posléze navazuje na dispenzární péči v chirurgických ambulancích. Novinkou v terapii chronických ran je využití podtlakové terapie.

Nemocniční chirurgická ambulance I v pavilonu D poskytuje nepřetržitou čtyřiadvacetihodinovou péči o pacienty s úrazy, náhlými příhodami břišními, chronickými ranami apod. a zároveň se zde provádějí menší plánované chirurgické výkony. V prostorách ambulance jsou provozovány poradny kýlní, traumatologická a dispenzární pro onkologické pacienty.

Ve spolupráci s Karvinskou hornickou nemocnicí, a.s., je v těchto prostorech provozována dvakrát týdně ortopedická ambulance, a to včetně ultrazvukového vyšetření dětských kyčlí.

Chirurgická ambulance
Rehabilitační oddělení
AKTUALITY