Chirurgické oddělení a ambulance

Kontakty na oddělení

JménoFunkceTelefonMobilE-mail
dokumentační sestra596 096 843
vrchní sestra596 096 845kubicova@nembo.cz
staniční sestra - mezioborová JIP596 096 440
chirurgická ambulance I - staniční sestra596 096 849
chirurgická ambulance II596 096 896
stomická sestra a konzultantka pro chronické hojení ran596 096 896karvalova@nembo.cz

Cílem lékařské a ošetřovatelské péče na chirurgickém pracovišti, které se nachází v pavilonu A (ambulance také v pavilonu D,) je zajistit kvalitní péči na profesionální úrovni.

Na lůžkovém oddělení jsou ošetřováni pacienti všech věkových kategorii v rámci předoperační a pooperační péče a dále pacienti podstupující vyšetření trávicího traktu. Pro zvýšení komfortu pacientů jsou k dispozici čtyři nadstandardní pokoje se samostatným sociálním zařízením, s digitálním příjmem TV, samozřejmostí je bezdrátové připojení k internetu.

Chirurgické oddělení a JIP jsou kompletně vybaveny polohovatelnými postelemi, některé navíc disponují nafukovacími matracemi pro vysoce rizikové a dlouhodobě ležící pacienty. Trvalou součástí našeho týmu je nutriční terapeutka se specializací, která ve spolupráci s ošetřujícím lékařem zvyšuje komfort našich pacientů v oblasti výživy.

Spektrum našich výkonů představují operace tlustého střeva, žlučníku, žaludku, konečníku, operace hemeroidů (vč. Longovy metody), operace varixů dolních končetin, operace tříselných a velkých břišních kýl a akutní operace náhlých příhod břišních. Při operacích v dutině břišní preferujeme miniinvazivní laparoskopický přístup. Rovněž konzervativní i operační léčba úrazů je řešena prostřednictvím moderních léčebných prostředků a operačních postupů.

Rezultátem spolupráce s endokrinologickými ambulancemi v regionu je množství a kvalita ošetřených pacientů s onemocněním štítné žlázy. V péči o urologické pacienty spolupracujeme s MUDr. Jiřím Frkalem, který vykonává na našem oddělení konziliární službu a jednou týdně provádí menší urologické operace. Pacientům je vedle komplexní péče v indikovaných případech zajištěna specializovaná ošetřovatelská péče prostřednictvím stomické sestry a konzultantky pro chronické hojení ran, která posléze navazuje na dispenzární péči v chirurgických ambulancích. Novinkou v terapii chronických ran je využití podtlakové terapie.

Nemocniční chirurgická ambulance I v pavilonu D poskytuje nepřetržitou čtyřiadvacetihodinovou péči o pacienty s úrazy, náhlými příhodami břišními, chronickými ranami apod. a zároveň se zde provádějí menší plánované chirurgické výkony. V prostorách ambulance jsou provozovány poradny kýlní, traumatologická a dispenzární pro onkologické pacienty.
Ve spolupráci s Karvinskou hornickou nemocnicí, a.s., je v těchto prostorech provozována dvakrát týdně ortopedická ambulance, a to včetně ultrazvukového vyšetření dětských kyčlí.

 

 

 

 

 

Seznam písemných informovaných souhlasů.pdf (0.28 MB)


Chirurgické oddělení a ambulance Chirurgie - oddělení Chirurgie - oddělení Chirurgie - oddělení Chirurgické oddělení a ambulance Chirurgické oddělení a ambulance Chirurgické oddělení a ambulance Chirurgické oddělení a ambulance Chirurgické oddělení a ambulance Chirurgické oddělení a ambulance Chirurgické oddělení a ambulance Chirurgie - ambulance Chirurgie - ambulance Chirurgie - ambulance


Rychlý kontakt

Bohumínská městská nemocnice, a.s.
Slezská 207, Starý Bohumín, Bohumín, 735 81
GPS: 49°55'2.74"N, 18°20'10.07"E

Telefon: +420 596 096 111
E-mail: sekretariat@nembo.cz
Datová schránka: 8ghc7ha