Centrum následné péče

Kontakty na oddělení

JménoFunkceTelefonMobilE-mail
vrchní sestra CNP a staniční sestra LDN I596 096 646
staniční sestra LDN II596 096 559
staniční sestra ošetřovatelského oddělení596 096 557

Centrum následné péče Bohumínské městské nemocnice tvoří oddělení LDN I, LDN II a ošetřovatelské oddělení.

Oddělení LDN I a LDN II

Tato oddělení disponují dohromady 60 lůžky. LDN I sídlí v 1. patře pavilonu B, LDN II se nachází v 1. patře pavilonu C. Obě oddělení zajišťují komplexní péči o stále rostoucí populaci seniorů.

Klienty těchto oddělení se nejčastěji stávají osoby s chronickými chorobami - ať už metabolickými, kardiovaskulárními (např. chronické srdeční selhávání, stavy po cévních mozkových příhodách) nebo nemocemi pohybového aparátu.

Další početnou skupinu tvoří pacienti po úrazech, kteří vyžadují další rehabilitační péči, a také pacienti s chronickými ranami, při jejichž dlouhodobé léčbě využíváme moderní převazové materiály a metody.

Potřebnou péči věnujeme i pacientům s onkologickým onemocněním, jejichž nepříznivou prognózu už nelze léčebně ovlivnit. Těmto klientům se snažíme zajistit základní potřeby a důstojné prožití zbývajících dnů života.

O pacienty se starají týmy erudovaných a zkušených zdravotníků, všechny pokoje jsou vybaveny lůžky s antidekubitními matracemi, na každém pokoji je televize. Nabízíme i možnost využití nadstandardního pokoje za poplatek.

Na oddělení LDN II zajišťují rehabilitaci vlastní rehabilitační pracovnice.

Ošetřovatelské oddělení

V podstatě je svým zaměřením velmi podobné oddělením LDN. Je umístěno ve 2. patře pavilonu C, postupně prošlo rekonstrukcí a modernizací, a také v blízké budoucnosti jsou plánovány další investice do zvyšování komfortu pacientů.

Oddělení disponuje 34 lůžky, z nichž je několik vyčleněno pro poskytování sociální služby, kterou jsou zdravotně sociální lůžka. I zde je péče zajištěna zkušeným a velice erudovaným personálem.

Klientelu tvoří pacienti, jejichž zdravotní stav potřebuje ještě další ošetřovatelskou či rehabilitační péči. Cílem je dosažení určité soběstačnosti, potřebné k návratu do domácího prostředí. Skladba pacientů se jinak příliš neliší od klientely LDN.

 

Žádost pacienta o přijetí do CNP.doc (0.06 MB)


Centrum následné péče (CNP) - pavilon C Centrum následné péče (CNP) CNP - LDN CNP - LDN CNP - LDN CNP - LDN CNP - LDN CNP - ošetřovatelské oddělení CNP - ošetřovatelské oddělení CNP - ošetřovatelské oddělení CNP - ošetřovatelské oddělení CNP - ošetřovatelské oddělení CNP - ošetřovatelské oddělení CNP - ošetřovatelské oddělení


Rychlý kontakt

Bohumínská městská nemocnice, a.s.
Slezská 207, Starý Bohumín, Bohumín, 735 81
GPS: 49°55'2.74"N, 18°20'10.07"E

Telefon: +420 596 096 111
E-mail: sekretariat@nembo.cz
Datová schránka: 8ghc7ha