Svatopluk Němeček nově povede BMN

1.6.2018

Svatopluk Němeček nově povede BMN

Prvním červnovým dnem se změnilo i vedení Bohumínské městské nemocnice. Dosavadní člen představenstva Svatopluk Němeček si vyměnil pozici s končícím předsedou Igorem Bruzlem, jež se znovu bude naplno věnovat práci místostarosty Bohumína. Novou členkou vedení se stala někdejší šéfka krajského zdravotnického odboru a později personální náměstkyně porubské fakultní nemocnice Petra Tomanová, která bude zastávat post místopředsedkyně představenstva.

„Šlo o logický krok. Když Sváťa Němeček skončil po třinácti letech v čele fakultky, byl jsem rád, že napnul síly do pomoci bohumínské nemocnici. Jeho zkušenosti přijdou vhod nejen při řízení a směřování nemocnice, ale rovněž při vyjednávání o nových smlouvách s pojišťovnami,“ konstatoval Igor Bruzl, který bude i dále působit v pozici člena představenstva: „Jsem rád, že se rozjíždí nové ošetřovatelské oddělení, které vylepší ekonomiku, a také že se povedla restrukturalizace laboratoří. Práce je pořád nad hlavu, chtít však musí nejen vedení, ale i zaměstnanci. Můžeme mluvit o štěstí, že máme za zády skvěle hospodařící město, které nám po těžkém loňském roce ekonomicky ohromně pomohlo. Většina zastupitelů o záchranu nemocnice opravdu stojí.“

Svatopluk Němeček po příchodu do Bohumína, kde v roli ředitele nemocnice působil už v letech 2002-2005, oprášil také lékařský plášť, setkat se s ním mohou pacienti na následných lůžkách. „Potřebovali jsme rozšířit tým, tak jsem vyrazil pomoci. Je to pro mě zajímavý návrat do bílého, ale práce s pacienty je fajn,“ prohlásil nový předseda představenstva, který si do Bohumína přivedl také dlouholetou spolupracovnici z Poruby Petru Tomanovou. „Potěšilo mě, že do toho jde. Byl to člověk, na kterého jsem se mohl vždycky absolutně spolehnout. Vím, že to pro management našeho špitálu bude významná posila,“ dodal Svatopluk Němeček.