Změny ambulancí na poliklinice

23.3.2018

Změny ambulancí na poliklinice

Přelom března a dubna se ponese v duchu stěhování některých ambulancí na Středisku zdravotnických služeb Bohumínské městské nemocnice, které sídlí na Čáslavské ulici. Jako první už změnila destinaci interní ambulance MUDr. Jaromíra Mikuly, jež se přesunula z polikliniky do prostor pavilonu B v nemocničním areálu ve Starém Bohumíně. Telefonní číslo pro objednávky je 596 096 464.

Během velikonočního víkendu dojde k dalším změnám. Na polikliniku se po čase vrací soukromá diabetologická ambulance MUDr. Blanky Kuchtičkové, která se ve druhém patře objeví společně s privátní interní ambulancí Kardio-Net, kde svou praxi vykonává internista MUDr. Martin Jakubják. Obě tyto ordinace zahájí na svém staronovém místě provoz 3. dubna.

„Ke změnám nás vedla ekonomika. Víme, že jedna z cest k záchraně akutní péče v našem špitále je spolupráce se soukromými ambulancemi, abychom naši nemocnici vytížili. Tyto přesuny jsou jedním z výrazných počinů, s privátními vlastníky dia a interní ambulance jsme se dohodli na užší spolupráci. My jim pronajali prostory a oni zase víc využijí naše laboratoře, navíc pacienty budou k dalším vyšetřením posílat k nám do Starého Bohumína,“ řekl předseda představenstva Bohumínské městské nemocnice Igor Bruzl.

Naopak nad lékárnu U Anděla strážce v Alešově ulici, kde teď na nějaký čas našli své útočiště právě dia a kardio ambulance, se přesouvá ze Střediska zdravotnických služeb alergologicko-imunologická ambulance MUDr. Vojtěcha Balcárka. „Samotná Bohumínská městská nemocnice tak na poliklinice už provozuje pouze chirurgickou ambulanci a rehabilitaci, ostatní prostory využívá privátní lékařská sféra,“ doplnil předseda představenstva Igor Bruzl.