Nemocniční prádlo se od února pere jinde

2.2.2018

Nemocniční prádlo se od února pere jinde

Prádelna Bohumínské městské nemocnice ke konci ledna ukončila činnost. Vedení zdravotnického zařízení už delší dobu avizovalo, že bez několikamiliónové investice nebude schopno dál zajistit bezproblémový provoz letitého zařízení, a tak po zralé úvaze se nemocnice rozhodla pro outsourcing této služby.

„Je to všude obdobné. Špitály nejsou v ideální finanční kondici, snaží se šetřit a investovat především do personálu, zdravotnického vybavení a budov. Podle propočtů by modernizace naší prádelny přišla na víc než třináct miliónů korun, a pokud by se na sebe měla vydělat, museli bychom horečnatě shánět zákazníky i jinde. Ruku na srdce, potřebujeme hlavně lákat zdravotníky a pacienty, proto zákazníky prádelen přenecháme specialistům,“ uvedl předseda představenstva Bohumínské městské nemocnice Igor Bruzl a poděkoval všem zaměstnancům za dlouholeté věrné a kvalitně odváděné služby.

Praní nemocničního prádla je vzhledem k hygienickým a logistickým nárokům poměrně složitou činností. I proto se nakonec do výběrového řízení přihlásili pouze dva zájemci. „Obě nabídky podaly společnosti, které jsou v praní prádla ve zdravotnických zařízeních v regionu i mimo něj velmi zkušené. Výhodnější nabídku předložil ostravský Renatex, s nímž jsme uzavřeli smlouvu,“ doplnil Igor Bruzl.

Celá logistika bude naprosto nová a moderní. Prádlo bude opatřeno čipy a čárovými kódy, dokonalý přehled bude o tom, kde se právě nachází. „Samozřejmě bude nutné, aby si naši zaměstnanci na nový způsob zvykli. Vybraný dodavatel bude zajišťovat i obměnu zničeného nebo ztraceného prádla. Věřím, že rychle vychytáme případné první bolístky nového systému, a hlavně doufám, že naši pacienti nepoznají zásadní změnu. A pokud ano, tak snad jen k lepšímu,“ dodal předseda představenstva.

zpět na novinky


Rychlý kontakt

Bohumínská městská nemocnice, a.s.
Slezská 207, Starý Bohumín, Bohumín, 735 81
GPS: 49°55'2.74"N, 18°20'10.07"E

Telefon: +420 596 096 111
E-mail: sekretariat@nembo.cz
Datová schránka: 8ghc7ha