Bohumínská nemocnice boduje ambulantní péčí

Bohumínská nemocnice boduje ambulantní péčí

Druhou nejlepší nemocnicí v péči o ambulantní pacienty v celém Moravskoslezském kraji je podle výzkumu HealthCare Institutu Bohumínská městská nemocnice. Vyplývá to z výsledků celostátního průzkumu, do kterého se zapojilo 155 zdravotnických zařízení. Hodnocení je o to cennější, že o žebříčku rozhodují sami pacienti.

Bohumínská nemocnice bodovala v kategorii Ambulantní pacienti. Lepšího hodnocení dosáhla v kraji jen třinecká Nemocnice Podlesí. „Podle průzkumu si zhruba polovina lidí vybírá ambulantní péči na základě vlastní zkušenosti nebo doporučení známých. Nemocnice proto musí mít nejen kvalitní odborníky, ale také dobrou pověst. Ta je založena na osobním přístupu personálu, prostředí, ve kterém lidé na ošetření čekají, a dalších faktorech. Jsme proto rádi, že naše nemocnice uspěla i v celostátním měřítku, a to v podkategorii kvality čekáren, kde obsadila třetí místo v celé republice,“ uvedl místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

Nezisková společnost HealthCare Institute srovnávala nemocnice ve čtyřech různých kategoriích a vycházela při tom z dotazníků, které během roku vyplňovali v ambulancích i na lůžkových odděleních sami pacienti. Absolutním vítězem projektu se stala Nemocnice Písek, pomyslnou stříbrnou příčku obsadila Vojenská fakultní nemocnice Praha a třetí místo patří Vojenské nemocnici Olomouc.

V projektu nejde pouze o to, která nemocnice bude hodnocena nejlépe. Podrobné výsledky dostane vedení všech zapojených nemocnic, aby s nimi mohlo dále pracovat. „To je hlavní motivací. Díky dotazníkům se dozvíme, co si lidé přejí a které věci se dají zlepšit. Loni jsme v hodnocení ambulantní péče skončili v kraji třetí a letos jsme díky odstranění drobných nedostatků zase o stupínek výše. Rád bych poděkoval všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli. Uvědomujeme si, kde máme ještě rezervy. Nejpodstatnější je, aby se u nás pacienti cítili spokojení a svou pozitivní zkušenost předávali dál. Proto se chceme do budoucna zaměřit i na lůžkovou péči,“ uzavřel Bruzl.