Tisková zpráva k uzavření interního oddělení Bohumínské nemocnice, a.s.

9.6.2020

Bohumínská nemocnice dočasně uzavírá internu

BOHUMÍN –  Městská nemocnice v Bohumíně uzavírá od pátku 12. června na dva týdny internu. Dvěma jejím lékařům a jedné sestřičce totiž vyšel včera večer (pondělí 8. června)  pozitivní test na koronavirus. S největší pravděpodobností se nakazili od nově hospitalizovaného pacienta, u kterého se po preventivním testu po přijetí do nemocnice potvrdil covid-19.

„Díky tomu, že máme odběrové místo na koronavirus přímo v nemocnici, proběhlo po pozitivním testu u hospitalizovaného pacienta preventivní testování všech zaměstnanců i pacientů interny velmi rychle. Výsledky jsme měli k dispozici v průběhu několika hodin. Nakaženého pacienta s koronavirem jsme převezli na infekční oddělení v Havířově. Ostatním šestnácti hospitalizovaným vyšel negativní test na covid-19. Bohužel u tří z 25 zdravotníků interny, a to dvou lékařů a jedné sestřičky, se po testech koronavirus potvrdil, přestože nikdo z nich nemá žádné příznaky nemoci. S největší pravděpodobností se tedy i přes dodržování základních bezpečnostních pravidel nakazili od nově přijatého pacienta, kterému vyšel pozitivní test na covid-19,“ sdělil ředitel Bohumínské městské nemocnice Svatopluk Němeček.

Vedení nemocnice proto okamžitě zavedlo opatření proti případnému šíření nemoci. Ode dneška interna nepřijímá žádné nové pacienty a až do odvolání nebude fungovat ani interní pohotovost a ambulance. Pacienti interny i její personál jsou teď v karanténě. „Kvůli výpadku zdravotníků nejsme schopni zajistit další provoz interny. Lůžkové oddělení na dva týdny uzavíráme a proběhne jeho plošná dezinfekce. U pacientů i personálu interny proběhnou ještě dvě vlny preventivního testování, abychom měli stoprocentní jistotu, že se nikdo další nenakazil. Hospitalizované pacienty po opakovaných negativních testech přesuneme dočasně na jiná oddělení. Ty, u kterých to jejich zdravotní stav dovolí, propustíme do domácí karantény,“ upřesnil ředitel Němeček.

V případě, že se koronavirus po další vlně testování u personálu interny neprojeví, hodlá nemocnice už příští středu 17. června obnovit plánovaný provoz interních ambulancí. Od pondělí 22. června by v případě příznivého vývoje mohl začít postupně fungovat chod celé interny, tedy pohotovosti, ambulancí i lůžkového oddělení. „O aktuálním vývoji situace budeme veřejnost okamžitě informovat prostřednictvím webu i sociálních sítí nemocnice a města Bohumína. Proto je doporučujeme sledovat,“ dodal Němeček.

 

Lucie Balcarová

tisková mluvčí

zpět na novinky


Rychlý kontakt

Bohumínská městská nemocnice, a.s.
Slezská 207, Starý Bohumín, Bohumín, 735 81
GPS: 49°55'2.74"N, 18°20'10.07"E

Telefon: +420 596 096 111
E-mail: sekretariat@nembo.cz
Datová schránka: 8ghc7ha